Blog

  Blog - Stan zapalny (2019-10-17)

Problem wrastających się paznokci to jeden z najczęstszych powodów wizyt pacjentów w naszych specjalistycznych gabinetach. Domowe leczenie, „sprawdzone sposoby”, próba samodzielnego usunięcia problemu często kończą się niepowodzeniem. Co zrobić, kiedy paznokieć przeszkadza, utrudnia normalne funkcjonowanie, powoduje ogromny ból? Zgłosić się do PODOLOGA!

U kolejnego pacjenta, który zgłosił się do naszego gabinetu, stan zapalny trwał już od kilku miesięcy. Ból i ogromny dyskomfort nie pozwalały naszemu pacjentowi normalnie funkcjonować, nie wspominając o estetyce i wyglądzie stopy.

W wywiadzie podologicznym dowiedzieliśmy się, że problemy pojawiały się cyklicznie od wielu lat, jednak do tej pory udawało się je „zaleczyć” na własną rękę w domu. Opuchlizna była duża, a brzeg paznokcia, który wrastał, przypominał „zębatkę".
 Już na pierwszej wizycie paznokieć został odpowiednio podcięty, rana oczyszczona i założony opatrunek. Ponieważ infekcja była duża, pacjent został poproszony o regularne kontrole i zmianę opatrunków, jednocześnie stosując się do naszych zaleceń dotyczących opieki nad palcem w trakcie codziennego funkcjonowania.
Standardowo u pacjenta została założona klamra, którą zdjęliśmy po kilku miesięcznej terapii.
Kiedy przyczyną wrastania paznokci są błędy w ich prawidłowym obcinaniu, bardzo ważne jest wyedukowanie pacjenta jak je prawidłowo obcinać i pielęgnować, co robimy na każdej wizycie kontrolnej.
2019-10-17
  / Prowadzenie i opieka podologiczna: Katarzyna Nowak-Omiatacz