Mezoterapia

Medycyna estetyczna - Mezoterapia Kraków: Mezoterapia

Mezoterapia jest to dostarczanie bezpośrednio do skóry substancji odżywczych, nawilżających, regenerujących, witamin, minerałów itp., przez liczne, drobne nakłucia skóry. Zabieg może dotyczyć twarzy, dekoltu, szyi, biustu, skóry owłosionej głowy, pośladków, ud, brzucha. Jest to terapia indywidualna – lekarz dobiera preparaty dla danego pacjenta, a następnie wstrzykuje je śródskórnie. 

Najczęściej stosowane preparaty: CONJONCTYL, NCTF, NCTF HA, DERMAHEAL,CYTOCARE,  MESOLIS, MESOLIS PLUS, PRINCESS RICH oraz tzw. koktajle przygotowywane dla danego pacjenta. Liczba zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i kondycji skóry. Efekty kumulują się w czasie i są widoczne po kilku zabiegach. Jest to związane z czasem odnowy komórkowej. Na początku leczenia zabiegi powtarzamy co 1-2 tyg, następnie przerwy między zabiegami wydłużamy do 4 – 8 tyg.
 

Zabiegiem z pogranicza mezoterapii i wypełnień jest zabieg z użyciem preparatu RESTYLANE VITAL i RESTYLANE VITAL WHITE. Preparaty te stymulują produkcję kolagenu przez fibroblasty, przywracają utraconą elastyczność skóry i odpowiedni stopień nawilżenia. Ponieważ zawierają stabilizowany kwas hialuronowy (jak w wypełniaczach) efekty zabiegów utrzymują się dłużej.
 

Wskazania:
 

  • Starzenie się skóry – następuje rewitalizacja, poprawa kondycji oraz napięcia, nawilżenia, elastyczności skóry i spłycenie drobnych zmarszczek. Mezoterapię można wykonać jako zabieg poprzedzający wypełnianie zmarszczek.
  • Wypadanie włosów – ostrzykiwanie skóry głowy preparatami pobudzającymi wzrost włosów i zapobiegającymi ich wypadaniu, także profilaktycznie przy włosach osłabionych częstymi zabiegami fryzjerskimi. Można uzyskać zahamowanie wypadania włosów, a nawet niejednokrotnie zwiększenie ich gęstości.
  • Cellulit – w wyniku zabiegów poprawia się mikrokrążenie, zmniejsza proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji złogów tkanki tłuszczowej.
  • Spłycanie blizn potrądzikowych – szczególnie dobre efekty w połączeniu z mikrodermabrazją lub peelingami przy świeżych bliznach.
  • Rozstępy - w połączeniu z mikrodermabrazją lub peelingami, masażami, zabiegami ultradźwiękami itp.

Dokładne wskazania odnośnie postępowania przed i po zabiegu, a także informacje o ewentualnych przeciwwskazaniach pacjent uzyskuje w trakcie wizyty lekarskiej.