Blog

  Blog - Paznokcie wkręcone – jak wyleczyć? (2018-02-04)

Naszym kolejnym pacjentem jest 66- letni mężczyzna, który zgłosił się do nas z problemem wkręconych paznokci, jak twierdzi, z problemem tym boryka się od zawsze. Na leczenie namówił go jego 6-letni wnuk, który bał się tak wyglądających paznokci dziadka.
 
Zdecydowaliśmy się na prostowanie paznokci za pomocą kostki Arkady. Jest to nowoczesna metoda leczenia, która umożliwia uporanie się z problemem już na pierwszej wizycie. Tak właśnie było w przypadku naszego pacjenta, już po godzinnym zabiegu osiągnęliśmy zadowalający efekt, a co najważniejsze uporaliśmy się z uporczywym bólem, który męczył mężczyznę.
Po zabiegu założyliśmy pacjentowi klamry, aby podtrzymać osiągnięte efekty.

Metoda Arkady polega na odkształceniu płytki paznokcia i jego ukierunkowaniu na prawidłowy tor wzrostu, w kolejnym kroku nowa pozycja zostaje utrwalona żywicą akrylową. U kobiet, w większości przypadków, zastosowanie tej metody,  umożliwia natychmiastowe zastosowanie żelu lub lakieru. 
Kostka Arkady sprawdza się nawet przy dużych stanach zapalnych, podczas zabiegu przeważnie nie podcina się paznokci. Ze względu na bolesność tego zabiegu, jest on wykonywany w znieczuleniu przewodowym.
Podobnie jak w przypadku wrastających paznokci szybka reakcja może oszczędzić nam wiele bólu i skrócić czas leczenia. Bardzo często paznokcie wkręcające są schorzeniem dziedzicznym. Problemy tego typu mogą pojawić się także w procesie starzenia, kiedy to płytka naszego paznokcia przybiera coraz okrąglejszy kształt. Tak jak w przypadku wrastających paznokci, tak i tutaj schorzenia tego można nabawić się, chodząc w zbyt ciasnym, niewygodnym obuwiu. Najbardziej narażone są na to osoby chodzące w butach z wąskimi czubkami, a także kobiety często ubierające szpilki.
Jak możemy zapobiec wkręcaniu się paznokci? Przede wszystkim należy unikać ciasnego, niewygodnego obuwia, powinniśmy zwracać uwagę podczas skracania paznokci, warto także korygować deformacje stóp pod okiem podologa.
2018-02-04
  / Nova